Peer-review process
Процедуру рецензування проходять всі статті, що надходять до редакції Часопису Національного університету «Острозька академія». Серія «Право».
Завданням рецензування є сприяння суворому відбору авторських рукописів для видання та винесення конкретних рекомендацій щодо їх поліпшення. Процедура рецензування орієнтована на максимально об’єктивну оцінку змісту наукової статті, визначення її відповідності вимогам журналу та передбачає всебічний аналіз переваг та недоліків матеріалів статті.
Рецензування проводиться одним із членів редакційної колегії конфіденційно за принципами double-blind рецензування (двостороннє "сліпе" рецензування, коли ні автор, ні рецензент не знають один про одного).
Критерії для рецензування:
- Чи є тема відповідною науковому профілю журналу?
- Чи відображає назва статті зміст і мету цієї статті?
- Чи є наукова аргументація логічною та переконливою?
- Чи методологічно правильно представлено результати дослідження?
- Чи повно і вірно відображають висновки результати дослідження? Чи показуюють вони, що є новим та дають пропозиції для подальшіх досліджень?
- Чи можуть або повинні деякі частини статті бути скорочені, видалені, розширені або перероблені?
На підставі проведеного рецензування автор може отримати одну з таких відповідей: статтю прийнято до друку, рекомендовано відредагувати статтю, автору відмовлено в публікації.
За умови позитивної рецензії рецензент ставить до відома редакційну колегію, яка приймає остаточне рішення про допуск до публікування. Затверджена до публікації стаття опрацьовується технічним і літературним редакторами. Незначні виправлення стилістичного, орфографічного, технічного характеру, які не впливають на зміст статті, редактори вносять без узгодження з автором.
Автори повідомляють про результати рецензування та точку зору редакційної колегії електронною поштою. Якщо рецензент вказує на необхідність зробити певні виправлення в статті, відповідальний секретар надсилає її автору з пропозицією врахувати коментарі та зауваження під час підготовки оновленої версії статті або, у разі незгоди, обґрунтовано спростувати їх.